Mobilní kontejnerové pivovary Mobbeer
Logo Mobilní Pivovary

Minipivovary pro každou restauraci

Uvažujete o provozování minipivovaru ? Právě teď je nejvhodnější doba pro takovýto projekt - zákazníci vyhledávají nevšední gastronomické zážitky a na trhu je stále místo pro další malé pivovary. Světově unikátní variabilita našeho řešení vyhoví všem zájemcům o vlastní pivovar.
CeníkCeník surovin Mladinové koncentráty

Mladinové koncentráty

Mladinové koncentráty vznikají z pivní mladiny, což je výsledný cukernatý meziprodukt, vznikající v první fázi technologického procesu při výrobě piva. Obsahuje extraktivní látky ze sladu (a surogátů), které jsou zkvasitelné a extraktivní látky z chmel. produktů. Mladina se po ukončení varného procesu zahustí v technologicky unikátních odparkách, kdy je dosaženo vření a odpaření vody už při teplotě kolem 45 °C, která nepoškozuje hlavní složku výtažku – cukr sladový neboli maltózu – karamelizací. Takto dochází k přirozenému zakonzervování mladiny a vznikne mladinový koncentrát.

Mladinové koncentráty jsou vyrobeny bez použití jakýchkoliv chemických aditiv (extrakčích činidel, umělých enzymů, konzervantů, slabilizátorů, barviv atd.) Mladina je vyrobená infúzním anebo dekokčním způsobem z různých druhů sladů, chmele a pitné vody profesionálním sládkem. Má obvykle medovou nebo práčkovou konzistenci a dobu trvanlivosti 6-12 měsíců. Snadno se přepravuje a skladuje díky neprodyšným obalům.

Více o výrobě piva z mladinových koncentrátů

Mladinové koncentráty české výroby

  • Mladinový koncentrát VÚPSmladinovy-koncentrat-vups-01 –   je produktem poctivého vaření piva klasickým postupem, typickým pro pivo českého typu, tedy v tradiční dvojnádobové varně, dvojrmutovou technologií, a to z vysoce kvalitních a kontrolovaných surovin. Navíc je výrobní proces mladiny řízen sládkem Výzkumného ústavu pivovarského a sladovnického v Praze s nejvyšší možnou kvalifikací v oboru. Výsledná mladina je pouze dočasně zbavena vody cestou vakuového odpařování nebo fluidního sušení mladiny uvařené ze základních surovin v pivovaru. Pivovar mladině opět dodá vodu a výrobní proces piva pokračuje kvašením. Dá se říci, že změna mladiny na koncentrát a jeho následná přeměna zpět v mladinu je jen šetrným přerušením výrobního procesu, započatého v klasickém pivovaru zkušeným sládkem a dokončeným později provozovatelem minipivovaru.
  • Home Brew Kit Herold – další mladinový koncentrát z produkce VÚPS, určený spíše pro domácí vařiče piva.
  • Mr. Sládek – české mladinové koncentráty pro domácí vařiče piva.

Mladinové koncentráty zahraniční výroby

mladinovy-koncentrat-mrsladek-01Koncentráty pro výrobu mladiny, z níž lze kvašením a zráním vyrobit piva běžná v zahraničí, lze nakoupit na těchto eshopech :

  • Mladinový koncentrát Mr. Sládek – mladinové koncentráty Cooper, Brewmaker, Brewferm, Youngs, John Bull, Black Rock, Muntons Premium a další.
  • Pivotéka – mladinové koncentráty Muntons, Brewferm, Wodfordes a další pro homebrewery.

 

Minipivovary konstruované pro výrobu piva z mladinových koncentrátů

mladinova-varna-logo

  • Minipivovary Hardbeer Lite MC – vestavné minipivovary se zjednodušenou konstrukcí varny, určené pro výrobu piva z mladinových koncentrátů
  • Minipivovary Mobbeer Lite MC – kontejnerové minipivovary se zjednodušenou konstrukcí varny, určené pro výrobu piva z mladinových koncentrátů