Mobilní kontejnerové pivovary Mobbeer
Logo Mobilní Pivovary

Minipivovary pro každou restauraci

Uvažujete o provozování minipivovaru ? Právě teď je nejvhodnější doba pro takovýto projekt - zákazníci vyhledávají nevšední gastronomické zážitky a na trhu je stále místo pro další malé pivovary. Světově unikátní variabilita našeho řešení vyhoví všem zájemcům o vlastní pivovar.
CeníkCeník surovin Sladové výtažky

Sladové výtažky

Výroba piva ze sladových výtažkůSladové výtažky (sladinové koncentráty) jsou vyrobeny z pivovarské sladiny, která je meziproduktem první fáze výroby piva tradičními metodami. Sladina je rozemletý slad vařený v  pitné vodě, ze kterého se po scezení odpařuje voda už při teplotě 45°C a tím se dosáhne zahuštění, bez poškození hlavní složky výtažku, kterou je sladový cukr  neboli maltóza. Takto dochází k přirozenému zakonzervování sladiny a vznikne sladinový koncentrát – sladový výtažek.

Sladinové koncentráty jsou vyrobeny bez použití jakýchkoliv chemických aditiv (extrakčích činidel, umělých enzymů, konzervantů, stabilizátorů, barviv atd.) Sladina je vyrobená infúzním anebo dekokčním způsobem z různých druhů sladů a pitné vody profesionálním sládkem. Má obvykle medovou nebo práškovou konzistenci a dobu trvanlivosti 6-12 měsíců. Snadno se přepravuje a skladuje díky neprodyšným obalům.

Při vaření piva ze sladových výtažků vynecháme přípravu sladiny (což je spolu se scezováním nejnáročnější část výrobního procesu piva), tuto získáme rozmícháním sladového výtažku v pitné vodě a pokračujeme až následným chmelovarem, přidáním pivovarských kvasnic a případně i kvasných cukrů. Další fáze výroby piva (hlavní kvašení a zrání piva) již probíhají standardním způsobem v pivovarském sklepě.

Pozor – ne všechny sladové výtažky jsou připraveny podle receptur pro výrobu pivní sladiny. Řada sladových výtažků není určená pro výrobu piva. Vždy je potřeba se před nákupem suroviny informovat, k jakému využití je určená a jakým způsobem byl sladinový koncentrát připraven.  Ze sladového výtažku, připraveného prostým rozmícháním sladu v teplé vodě, nelze uvařit chutné pivo, neboť při přípravě koncentrátu nebyly ze sladu uvolněny a předepsaným procesem přeměněny potřebné chemické látky.

Více o výrobě piva ze sladových výtažků

 

Sladové výtažky české výroby

Sladový výtažek

  • Sladovna Bruntál – vyrábí a do celého světa dodává ucelenou řadu sladových výtažků pro výrobu piva v domácích, restauračních i průmyslových podmínkách
  • Mr. Sládek – české sladové výtažky převážně pro domácí vařiče piva.
  • VašePivo.cz – sladové výtažky pro výrobu českých i zahraničních druhů piva
  • Brelex – sladové výtažky pro výrobu světlého i tmavého piva

Sladové výtažky zahraniční výroby

Koncentráty pro výrobu sladiny, z níž lze chmelovarem,  kvašením a zráním vyrobit piva běžná v zahraničí, lze nakoupit na těchto eshopech :

  • Sladové výtažky Mr. Sládek – sladinové koncentráty Cooper, Brewmaker, Brewferm, Youngs, John Bull, Black Rock, Muntons Premium a další.
  • Pivotéka – sladové výtažky Coopers pro světlá i tmavá piva pro homebrewery.

 

Minipivovary konstruované pro výrobu piva ze sladových výtažků

mladinova-varna-logo

  • Minipivovary Hardbeer Lite SC – vestavné minipivovary se zjednodušenou konstrukcí varny, určené pro výrobu piva ze sladových výtažků i z mladinových koncentrátů
  • Minipivovary Mobbeer Lite SC – kontejnerové minipivovary se zjednodušenou konstrukcí varny, určené pro výrobu piva ze sladových výtažků i z mladinových koncentrátů