Mobilní kontejnerové pivovary Mobbeer
Logo Mobilní Pivovary

Minipivovary pro každou restauraci

Uvažujete o provozování minipivovaru ? Právě teď je nejvhodnější doba pro takovýto projekt - zákazníci vyhledávají nevšední gastronomické zážitky a na trhu je stále místo pro další malé pivovary. Světově unikátní variabilita našeho řešení vyhoví všem zájemcům o vlastní pivovar.
Pivovar na zkoušku

Pivovar na zkoušku

Uvažujete už dlouho o vlastním minipivovaru, ale nemáte odvahu riskovat možný neúspěch ? Co když se zadlužíte, koupíte pivovar, ale nenastane předpokládaný příliv hostů a nárůst odbytu piva ? Nechcete riskovat holuba na střeše, dokud máte alespoň svého malého vrabce v hrsti a Vaše restaurace jakž takž uživí Vás a Vaši rodinu ?

Nevyčítejte si Vaši opatrnost. Pro každého rozumně uvažujícího podnikatele je bližší košile než kabát a jít do rizika neúspěchu vsazením všeho na jednu kartu by se nemuselo vyplatit.

Avšak naproti tomu je pravdou, že ve vzdáleném i blízkém okolí Vašeho podniku vyrůstají pomalu další malé restaurační pivovary … a tyto dříve nenápadné restaurace Vám začínají nápadně stahovat dříve věrné hosty. O odlivu náhodných hostů převážně z řad turistů ani nemluvě. Dříve se u Vás zastavil v létě na pivo každý druhý cyklista a dnes všichni projíždějí kolem a jedou rovnou za nějakým lákavějším cílem … kampak asi ti žízniví turisté míří ?

Musíte si nakonec vybrat, jestli s pocitem jistoty přenecháte experimenty v podnikání jiným, anebo prostě nebudete čekat, až se Vám podnik zcela vylidní a půjdete do toho také. Najdete tu odvahu ?

Naštěstí máme pro Vás 2 možná řešení, které Vám umožní bez rizika si vyzkoušet přínos vlastního minipivovaru pro Vaše podnikání, a to bez nutnosti investic do jeho pořízení !

1. řešení – vyzkoušejte si přínos vlastního pivovaru zcela bez rizika

Naše řešení se jmenuje Pivovar na zkoušku.

Zajistíme pro Váš podnik vše tak, jako byste provozovali vlastní minipivovar, ale Vaše pivo pro vás budeme vařit my. Budete se prezentovat před Vašimi hosty jako pivovarská restaurace. Budete nabízet a prodávat sortiment piva vlastní značky. Logo Vašeho minipivovaru bude zdobit Vaši restauraci, kde se jen návštěvník podívá. Erb nabízených piv bude zdobit výčepní stojan, pivní sklenice, pivní tácky, před vchodem se objeví výrazný vývěsní štít s logem Vašeho pivovaru. Zpropagujeme Váš pivovar a pivovarskou restauraci na internetu i v dalších médiích. Vašim významným hostům pravidelně nabídnete exkurzi do Vašeho pivovaru. Můžete se i Vy sami zúčastnit vaření Vašeho piva  a naučit se takto pivovar obsluhovat.

Všichni budou vědět, že máte vlastní pivovar. Jedině Vy sami a my budeme vědět, že zatím je to jen jako … a je pak na Vás, kdy proměníte iluzi ve skutečnost.

Podívejte se, co vše můžete od naší služby Pivovar na zkoušku očekávat …

 K čemu to všechno bude ?

Především si v klidu a bez rizika prověříte, jestli se Vám vlastní pivovar vyplatí.Vaši hosté objeví, že jim v blízkosti vyrostla restaurace s vlastní nabídkou piva. Turisté si zvyknou, že se u Vás vyplatí zastavit se na domácí pivo. Kdo se staví na pivo, často utratí další peníze za jídlo, související služby anebo třeba i ubytování.  Spočítáte si reálnou návratnost investice do vlastního pivovaru, protože během prvních dvou sezón dostanete skutečná, nikoli předpokládaná čísla prodejnosti vlastního sortimentu pivních nápojů. Naučíte se s námi vařit Vaše pivo.  A v neposlední řadě nebudete mít poté prakticky žádný problém s vyřízením úvěru nebo leasingu na pořízení vlastného minipivovaru, neboť finančnímu ústavu předložíte přesvědčivé argumenty o návratnosti investice.

Pořízení vlastního pivovaru se z rizika stane jistotou

Teprve pak se rozhodnete, jestli koupíte vlastní minipivovar. Anebo se třeba rozhodnete v této spolupráci pokračovat a budeme Vám vaše pivo vařit, jak dlouho budete chtít. V nejhorším případě Pivovar na zkoušku přestanete využívat.

Nejprve pivovar na zkoušku – až potom jeho výhodný nákup

Jestliže budete službu Pivovar na zkoušku využívat nejméně 2 roky, poskytneme Vám slevu 10% na pořízení jakéhokoli typu a konfigurace našeho minipivovaru MOBBEER nebo HARDBEER, případně jejich kombinace.

 

2. řešení – pořiďte si vlastní minipivovar nadvakrát

Jestliže máte o trochu více odvahy než v prvním popsaném řešení, a máte i trochu odložených peněz, pak pro Vás máme další bezpečné řešení, jak si pořídit vlastní minipivovar bez vysokých investic a bez velkého rizika.

 

Pořiďte si pivovar ve dvou krocích

  1. Nejprve si pořiďte náš minipivovar MOBBEER 150Lite-A-18-AIO-6M – nejlevnější mobilní minipivovar v naší nabídce – viz ceník mobilních minipivovarů . Případně ještě levnější statickou variantu HARDBEER 150 Lite-SA-18, jestliže máte minimální prostor pro pivovar ve Vaší restauraci – viz ceník vestavných minipivovarů .
  2. Zkuste obohatit Vaši nabídku standardního piva o živé pivo vlastní značky. Nebudete k tomu potřebovat žádného vyhrazeného sládka, ani drahou varnu, kvalita piva bude zaručená sládkem, který připravil mladinový koncentrát. A zvládnete vyrábět pivo i při současné obsluze Vaší restaurace.
  3. Až si prověříte, že o Vaše pivo je zájem, povyšte Váš minipivovar Lite na plnohodnotný minipivovar. Jednoduše tak, že si k němu přikoupíte cenově zvýhodněný modul varny – například HARDBEER 150V-S, výkonnější HARDBEER 300V-S, anebo v mobilním provedení MOBBEER 150V (4M) či rovnou výkonnější MOBBEER 300V (6M) . Stávající minipivovar Lite pak využijete jako plnohodnotný modul pivovarského sklepa pro kvašení a zrání vyrobeného piva.
  4. Později můžete minipivovar snadno rozšiřovat zakoupením dalších modulů nebo rozšířením modulů stávajících – například navýšením kapacity ležáckého sklepa na 27 hl, čímž povýšíte pivovar na vyšší model.
  5. Investice do minipivovaru Lite není ztracená – kromě pivovarského sklepa Vám i nadále zůstává alternativní možnost výroby piva z mladinového koncentrátu. To využijete například tehdy, když onemocní sládek, anebo k posílení výroby piva v horkých letních měsících, kdy kapacita varny a sládka nebude stačit zvýšenému zájmu hostů.

Dvojí efekt rozvážného postupu

Takto jednak rozdělíte investici na více kroků (přičemž již po prvním kroku si prověříte, zda má investice pro Vás reálný přínos) a dále podstatně snížíte riziko špatně vynaložených peněz. Když se Vám záměr nepodaří a vlastní pivo nepůjde na odbyt (to byste byl ovšem dosti unikátní pivovarník), pivovar Lite prodáte jinému zájemci se slevou. Při poloviční slevě na použitý minipivovar Lite tak riskujete maximální ztrátu ve výši kolem 500.000 Kč, a to již neohrozí budoucnost žádného podnikatele …